Osjetite radost Adventa u Hrvatskoj

Pogledaj kulturna zbivanja

06.12.2019.

Filmski Advent na Tuškancu

Tradicionalno gledanje božićnih filmova pred TV-om ove godine zamijenite novom tradicijom — uživanjem pred velikim platnom kina Tuškanac! Naime, ovo zagrebačko kino organizira posebnu filmsku ponudu tijekom Adventa, i to po prigodnoj cijeni kino ulaznica od samo 20 kn.

Bit će tu toplih obiteljskih priča (Čarobnjak iz Oza, E.T., The Goonies), klasika starog Hollywooda (Neki to vole vruće, Praznik u Rimu, Pjevajmo na kiši), ali i odličnih filmova novijih redatelja poput Wesa Andersona i Sofije Coppole. Filmski Advent počinje u subotu, 14.12. s projekcijom komedije Mališan Charlieja Chaplina, zato povedite dragu osobu i priuštite joj večer smijeha kao mali, preuranjeni božićni dar.

 

Zimski akvarel u Splitu

Stanovnici i posjetitelji grada pod Marjanom itekako se imaju čemu veseliti ovog Adventa, jer ih čeka zanimljivo iskustvo povratka u neke stare, davno minule dane.

Retro Božić u Splitu traje sve do 2.1., a na njemu će se uživati u autentičnim božićnim delicijama, izvedbama tradicijskih napjeva i plesova te izložbama i tulumima koji evociraju Split 70-ih i 80-ih godina. Šlag na tortu ovog bogatog programa čini klizalište otvoreno u predivnom splitskom parku Đardin, uz kojeg će i Splićani napokon moći uživati u zimskim radostima!

 

Dubrovački zimski festival 

Popularna hrvatska ljetna destinacija obukla je svoje zimsko ruho, a predivne povijesne lokacije diljem grada dodatno su zasjale uz pomoć božićnih lampica. 

Ulice će tijekom Dubrovačkog zimskog festivala oživjeti glazbenom mješavinom tradicionalne dubrovačke kolende, klasičnih remek-djela u izvedbi Dubrovačkog simfonijskog orkestra te modernih hitova koje će uživo izvoditi popularni domaći izvođači poput Gibonnija, The Frajli, Vanne, Nene Belana i Urbana & 4.