Mobilne aplikacije koje čine svijet boljim

Pomozi promijeniti svijet

19.07.2019.

Svaki dan možete činiti dobra djela uz ovih pet mobilnih aplikacija.

Neki segmenti života, poput komuniciranja i povezivanja s ljudima, danas su gotovo nezamislivi bez aplikacija koje su nam uz pametne uređaje uvijek na raspolaganju. No, osim standardnih aplikacija postoje i one uz koje ćete na dnevnoj bazi moći učiniti dobra djela, bez previše razmišljanja ili trošenja novca. Provjerite koje aplikacije možete instalirati na svoj pametni telefon već danas i pozitivno utjecati na svijet.

Roundup App

Korištenjem ove aplikacije možete donirati novac neprofitnim organizacijama bez da osjetite minus na bankovnom računu. Roundup App funkcionira tako da aplikaciju povežete s karticom kojom najčešće plaćate online. Aplikacija prati vašu online kupovinu kroz mjesec, svaku transakciju zaokruži na puni iznos, a na kraju mjeseca preostali “sitniš” donira organizaciji prema vašem izboru. Ne mora vas plašiti trošenje novca bez vašeg znanja jer iz aplikacije u bilo kojem trenutku možete maknuti kartice, ali i odrediti maksimalni iznos koji ste spremni donirati.

SignAll

Inovativna aplikacija SignAll omogućava bolju komunikaciju i povezivanje pojedinaca unatoč nepoznavanju znakovnog jezika. Kamera hvata pokrete tijela, pozicije, ekspresije lica i oblike koji se rade rukama i prevodi osobama koje se ne služe znakovnim jezikom. Također, sustav će snimiti izgovorene riječi i automatski ih ispisati na ekranu kako bi osoba s poteškoćama u sluhu razumjela sve što joj drugi žele reći.

GoodGuide

Sve više ljudi pri kupovini obraća pažnju jesu li proizvodi kvalitetni, a kompanije koje ih proizvode društveno odgovorne. Ako se i vi svrstavate u navedenu skupinu, prilikom sljedeće kupovine proizvode skenirajte aplikacijom GoodGuide — ona će automatski ocijeniti koliko je pojedina namirnica sigurna, zdrava, zelena i prihvatljiva s obzirom na vaša načela. Na ovaj ćete način uvijek znati poklapaju li se proizvodi koje kupujete s vrijednostima do kojih držite.

Charity Miles

Aplikacija Charity Miles omogućava da zaradite novac za dobrotvornu organizaciju dok hodate, trčite ili vozite bicikl. Jednostavno odaberite udrugu koju želite podržati i započnite trening! Charity Miles će mjeriti koliko ste kilometara prošli te prema tome donirati određenu svotu novca koju osiguravaju njezini korporativni partneri. Svakim prijeđenim kilometrom donirat ćete 10 centi ako ste biciklist te 25 centi ako hodate ili trčite.

We365

Ako napravite We365 profil na dnevnoj ćete bazi biti izazvani napraviti neko djelo koje će svijet učiniti boljim mjestom. Posjetite lokalnu tržnicu i napravite online check-in kako biste pratiteljima pokazali da je odlično kupovati domaće proizvode ili pak objavite selfie sa svojom mačkom i napišite status o udomljenju životinja. U aplikaciji možete izabrati dobrotvornu svrhu koju želite podržati i na dnevnoj bazi pratiti koliki utjecaj imaju vaša djela.

 

Uz odgovorno korištenje tehnologije i pametnih telefona, a pogotovo korištenje društveno korisnih aplikacija, mali uređaji koje svakodnevno nosimo u vlastitim džepovima mogu imati nevjerojatno pozitivan utjecaj na svijet koji živimo.