Kulturna zbivanja u Zagrebu (8.7.-14.7.)

Pogledaj kulturna zbivanja

11.07.2019.

Motovunizacija: Mačke & maneštra

Motovun Film Festival već 22 godine u istarskom gradiću Motovunu ljubiteljima filma prikazuje djela nastala u malim kinematografijama i nezavisnim produkcijama. Ovogodišnje izdanje počinje krajem srpnja, a za zagrijavanje ove nedjelje dođite u Art park na Motovunizaciju i zabaviti se uz program “Cats just wanna have fun”. Čeka vas malo više od sat vremena filmova na temu mačaka te autentična istarska maneštra.

More knjiga – plaža na Zrinjevcu

Ako već niste, do kraja tjedna svratite do najpoznatijeg zagrebačkog parka i provedite kvalitetno vrijeme uz čitanje knjige. Na Moru knjiga čeka vas egzotični ljetni ugođaj, više od 500 besplatnih hrvatskih i engleskih naslova, ali i bogata ponuda popratnih sadržaja. Uz zanimljivo štivo moći ćete popiti kavu ili koktel, pojesti koji slani ili slatki zalogaj, a tijekom večernjih sati uživati uz jazz koncerte i filmske projekcije.

Ljeto s Bergmanom u kinu Tuškanac

Kino Tuškanac tijekom srpnja rezervirano je za najveću hrvatsku retrospektivu Ingmara Bergmana, najpoznatijeg švedskog redatelja koji je stekao ugled vrhunskog autora psihološkog filma. Navratite li do Tuškanca u večernjim satima do 31. srpnja, moći ćete pogledati Bergmanova najpoznatija djela, poput filmova Ljeto s Monikom i Osmijesi ljetne noći, ali i nešto manje poznate, no jednako kvalitetne filmske naslove.