Kulturna zbivanja u Zagrebu (17.6. – 23.6.)

Pogledaj kulturna zbivanja

17.06.2019.

Zagreb Classic, open air koncerti na Tomislavcu

Pratiti odličan glazbeni program pod vedrim nebom poseban je užitak, a već četvrtu godinu zaredom oduševljenoj publici to omogućuje Zagreb Classic festival. Od 21. lipnja na Tomislavcu moći ćete pogledati Lado, balet, kazališnu predstavu i operu te poslušati simfonijski orkestar Hrvatske vojske, Zbor i orkestar HRT-a, ali i druge vrhunske glazbene poslastice. Svi programi počinju u 21 sat i besplatni su, no svakako dođite ranije kako biste pronašli svoje mjesto na travnjaku ispred jedne od najljepših zagrebačkih pozornica.

 

Izložba Neka jedu kolače u Umjetničkom paviljonu

Prošetate li Umjetničkim paviljonom do 7. srpnja svjedočit ćete paradoksu koji se događa u današnjem svijetu — s jedne strane proizvodi se ogromna količina hrane, dok je s druge veliki dio stanovništva pothranjen. Slike, kipovi, videi, instalacije i interaktivni sadržaji stvarani od druge polovine 19. stoljeća do danas okupljeni su pod nazivom “Neka jedu kolače”, referencirajući se na poznatu indiferentnu izjavu francuske kraljice Marije Antoanete: “Ako nemate kruha, jedite kolače!”.

 

Ljeto na Strossu

Strossmayerovo šetalište, jedno od najromantičnijih dijelova Zagreba, svojim će programom tijekom cijelog ljeta gradu donositi duh pariških četvrti. Ispod gustih krošanja kestena podno kule Lotrščak do 30. rujna uživajte u glazbi 50-ih, 60-ih i 80-ih godina, kušajte ukusno vino i proučite simpatične likovne instalacije i slike, ili pak jednostavno uživajte u ljetnoj atmosferi s pogledom na Donji grad.