Kulturna zbivanja u Zagrebu (1.4. – 7.4.)

Pogledaj kulturna zbivanja

09.04.2019.

30. Muzički Biennale Zagreb (6.4. – 13.4.)

Muzički Biennale Zagreb je renomirani međunarodni festival suvremene glazbe koji se održava u travnju svake neparne godine. Najnovije izdanje se održava tijekom iduća dva tjedna u koncertnim dvoranama, galerijama te kazalištima diljem Zagreba, a okupit će glazbenike, kritičare, skladatelje i ljubitelje glazbe iz svih dijelova svijeta. Kojoj god kategoriji pripadali, oduševit će vas raznolik program festivala prepun klasičnih, jazz i eksperimentalnih koncerata.

54. Zagrebački salon vizualnih umjetnosti (26.3. – 5.5.)

Muzički Biennale nije jedini dugovječni umjetnički festival koji nas očekuje ovog mjeseca! “Bez anestezije” je naziv 54. izdanja Zagrebačkog salona vizualnih umjetnosti, zahvaljujući kojem ćemo do 5. svibnja uživati u brojnim izložbama poznatih hrvatskih umjetnika, ali i mladih nada naše likovne scene.

The Show Must Go On — The World’s Greatest Queen Show (6.4.)

Original je teško dostići, no tribute grupa The Bohemians svojim spektakularnim nastupima opravdava očekivanja čak i okorjelih obožavatelja grupe Queen. Izvode najveće hitove legendarnog benda uz pratnju simfonijskog orkestra, zbora i sopranistice, a 6. travnja dolaze u Boćarski dom kako bi zagrebačkoj publici donijeli dašak istinske rock atmosfere.