Kulturna zbivanja (24.10. – 31.10.)

Pogledaj kulturna zbivanja

24.10.2019.

Večer s Bruceom Dickinsonom u Lisinskom

S grupom Iron Maiden već je šest puta držao koncert u Hrvatskoj, ali ovoga puta Bruce Dickinson dolazi na jedno malo drukčije gostovanje. Naime, osim što je frontmen jednog od najpopularnijih metal bendova svih vremena, Dickinson je također pilot, pivar, motivacijski govornik, filmski scenarist, mačevalac, radijski prezenter, TV glumac i književnik, a u Zagrebu će gostovati s predstavom kojom promovira svoju autobiografiju “What Does This Button Do?”. Naravno, show ovog karizmatičnog pjevača više je nalik stand-up komediji no klasičnom predstavljaju knjige, pa ako tražite sadržaj koji će vas ujedno zabaviti i inspirirati, dođite 26.10. u dvoranu Vatroslav Lisinski poslušati ovog svestranog umjetnika!

Koncert Bruno Mičetić kvinteta u HNK Rijeka

Ako nikada dosad niste čuli za Brunu Mičetića, sad je izvrsno vrijeme da date priliku njegovoj glazbenoj kombinaciji jazza, bluesa i fusiona. Ovaj priznati riječki jazz glazbenik i gitarist ima veliki koncert 27. listopada u Hrvatskom narodnom kazalištu Ivana pl. Zajca u Rijeci, a osim njegovog kvinteta, na pozornici će mu se pridružiti brojni poznati hrvatski glazbenici poput Renate Sabljak, Krunoslava Bagarića, Primoža Grašiča i Zvjezdana Ružića.

Izložba japanskog umjetnika Yoshija Imamure u Splitu

Počeo je tradicionalni splitski grafički bijenale Splitgraphic, a glavna zvijezda devetog izdanja ove manifestacije jest japanski umjetnik Yoshio Imamura. Izložba okuplja 18 djela iz bogate polustoljetne karijere ovog japanskog majstore grafike, a možete ju pogledati do 12. studenog u u Splitu. Možda grafika Dalekog Istoka nije vaš omiljeni oblik umjetnosti, no baš zato dođite u Salon Galić i proširite umjetničke vidike!